Nemji-logo-inverted

O nemocnici

Evropské fondy

Evropské fondy

Rozvoj laboratorních kapacit Nemocnice Jihlava

Projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19.

Cílem projektu je rozvoj, modernizace a posílení odolnosti zdravotní péče Nemocnice Jihlava, zejména pak obnova vybavení laboratorního komplementu minimalizace dopadů pandemie COVID 19 na pacienty i zaměstnance nemocnice, a připravenost na další potenciální hrozby.

Projekt řeší podporu vybavení a rozvoje laboratorní diagnostiky celého laboratorního komplementu nemocnice. V době pandemie infekčního onemocnění se geometrickou řadou zvyšují nároky na  rychlou a kvalitní diagnostiku napříč všemi obory laboratorního komplementu. Další výrazným faktorem je nutnost minimalizace rizik přenosu infekčních onemocnění a z toho vyplývající požadavky a rozdělení provozu, kdy vše musí být striktně odděleno pro eliminaci rizik.

 

 

Zvýšení kybernetické bezpečnosti Nemocnice Jihlava

V rámci realizace projektového záměru žadatel plánuje realizovat kybernetická bezpečnostní opatření v následujících oblastech dle Vyhlášky č. 82/2018 Sb. (vyhláška o kybernetické bezpečnosti):

  • Nástroj pro ochranu integrity komunikačních sítí – bezpečnost komunikačních sítí (§ 18).
  • Nástroj pro zajišťování úrovně dostupnosti informací – zajišťování úrovně dostupnosti informací (§ 27).

Zaměření projektu

  • Zvýšení bezpečnosti sítě na jejím perimetru.
  • Prohloubení úrovně zálohování.
  • Zvýšení dostupnosti virtualizační infrastruktury.

Cíle projektu

Hlavním cílem projektu je zvýšení kybernetické bezpečnosti a naplnění požadavků daných zákonem číslo 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti a o změně souvisejících zákonů (zákon o kybernetické bezpečnosti), tj.  v souhrnu zvýšení bezpečnosti vyjmenovaných informačních a komunikačních systémů.

 

Projekt je realizován díky finanční podpoře Evropské unie.

 

 

Modernizace a obnova přístrojového vybavení onkogynekologické péče Nemocnice Jihlava

Cílem projektu bylo zvýšení kvality, dostupnosti a bezpečnosti péče o onkologicky nemocné pacienty v regionu Vysočina, která je poskytována v Komplexním onkologickém centru Nemocnice Jihlava  potažmo v rámci Onkogynekologického centra .V rámci projektu byla vybavena pracoviště operačních sálů, ultrazvukové diagnostiky, oddělení zobrazovacích metod, což bude mít výrazný efekt na zlepšení diagnostiky, léčby a dispenzarizaci onkologických pacientů s dopadem i na prevenci onkologických onemocnění. Projekt  řeší dovybavení nebo obnovu přístrojového vybavení pracovišť pracovišť, které se podílí na zajištění onkogynekologické péče v rámci onkogynekologického a komplexního onkologického centra od diagnostiky nádorů, přes léčbu nádorových onemocnění jak operační, tak pomocí dalších technik (radioterapie, chemoterapie, hormonoterapie  s následnou dispenzarizací (pravidelné kontroly včetně laboratorních vyšetření a zobrazovacích metod) těchto pacientek

U geneticky podmíněných nádorů dispenzarizace a cílená prevence i rodin těchto pacientek. V přípravné fázi tohoto projektu byly mapovány potřeby jednotlivých pracovišť, které se podílejí na této vysoce specializované péči. Byly zjišťovány stávající podmínky fungování těchto pracovišť a dále bylo vyhodnocováno jejich zapojení do péče o pacientky s nádorovým onemocněním jednak z pohledu rozvojových plánů Kraje Vysočina, tak Nemocnice Jihlava  jako garanta této odborné. Nastavené parametry byly vyhodnocovány z hlediska současných i odhadovaných standardů péče o onkologicky nemocné pacientky.  Jako oddělení s největší potřebou rozvoje a s vysokým dopadem na efektivitu bylo v rámci Nemocnice Jihlava a Komplexního onkologického centra vytipovány následující podjednotky: gynekologické oddělení, ultrazvukové pracoviště, operační sály, oddělení zobrazovacích metod a onkologické oddělení. V aktivitách projektu tak došlo k modernizaci a obnově těchto podjednotek, modernizaci diagnostických a terapeutických zdravotnických prostředků, jejichž fyzické i morální opotřebení neumožňuje dosáhnout standardních parametrů kvality péče a jejichž pořízení povede k zajištění diagnostiky, léčby a záchytu onkologických onemocnění a řešení i jejich komplikací. Realizace projektu tak výrazně přispívá k vyrovnání rozdílů v poskytování zdravotních služeb pro ženy s nádorovým onemocněním mezi jednotlivými centry a současně k zajištění efektivní spolupráce mezi zdravotnickými zařízeními různé medicínské úrovně.

PŘEHLED POŘÍZENÉHO VYBAVENÍ
DIAGNOSTICKÝ KOMPLEMENT
  • Ultrazvukový přístroj (HIGH-END s 3D/4D technologií)
  • Magnetická rezonance 1,5T + vybavení
AMBULANCE A KOMPLEMENT
  • Gynekologické vyšetřovací křeslo
  • Myčka chirurgických nástrojů (CS)
VYBAVENÍ OPERAČNÍCH SÁLŮ
  •  Instrumentárium pro vaginální operativu
  • Instrumentárium pro hysteroskopickou operativu
  • Stůl operační mobilní, elektricky polohovatelný
  • Laparoskopická věž HIGH-END tyou (FULL HD kamera)
  • Operační lampa s LED technologií a dvěmi rameny
  • Technologie k detekci sentinelových uzlin

 

 

Zvýšení kvality návazné péče Nemocnice Jihlava

Projekt v rámci 31. Výzvy IROP
Zvýšení kvality návazné péče Nemocnice Jihlava

V rámci  projektu je řešena kvalita poskytované návazné péče v Nemocnici Jihlava, která bezprostředně předchází nebo přímo navazuje na vysoce specializovanou péči, poskytovanou jak v akreditovaných centrech Nemocnice Jihlava (Komplexní onkologické centrum, Kardiovaskulární centrum, Iktové centrum  a Onko-gynekologické centrum),  tak i v dalších  vysoce specializoavancýh centrech v regionu (traumacentrumFN Brno Bohunice).  V přípravné fázi tohoto projektu byly mapovány potřeby jednotlivých pracovišť zajišťujících návaznou péči a vyhodnocována jejich potřebnost v kontextu rozvojových plánů nemocnice i souvislost s definovanými parametry návazné péče a standardy vybavení jednotlivých specializovaných pracovišť.  Jako oddělení s nejvyšším potenciálem rozvoje a vysokým dopadem na efektivitu a kalitu poskytované návazné péče v Nemocnici Jihlava byly vytypovány pracoviště laboratoří, rehabilitační a fyzikální medicíny, Endoskopiské pracoviště, operační sály, urgentní příjem (nemocnice nemá vlastní traumacentrum) a následná intenzivní péče a dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče. V aktivitách projektu tak dojde k modernizaci a obnově lůžkového fondu a laboratorních, diagnostických a terapeutických zdravotnických prostředků, jejichž fyzické i morální opotřebení neumožňuje dosáhnout standardních parametrů kvality péče a jejichž pořízení povede k zajištění diagnostiky, léčby a záchytu časných stádií onemocnění i řešení jejich komplikací. Realizace projektu tak výrazně přispěje k vyrovnání rozdílů v poskytování zdravotních služeb návazné péče mezi jednotlivými zdravotnickými zařízeními a současně k zajištění efektivní spolupráce mezi zdravotnickými zařízeními různé medicínské úrovně.

V rámci projektu dojde ke zvýšení kvality návazné péče na následujících šesti pracovištích:

  • Laboratoře
  • Rehabilitační a fyzikální medicína
  • Endoskopické pracoviště
  • Operační sály
  • Urgentní příjem
  • Následná intenzivní péče a dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče

Díky realizaci projektu dochází ke zrychlení diagnostiky život ohrožujících stavů, zejména závažných bakteriálních infekcí ? sepse, rozšíření hematologické diagnostiky zejména nádorových stavů a rozšíření nabídky diagnostických zobrazovacích a terapeutických metod pro onkologické pacienty.  Využití pokročilých zobrazovacích metod, které budou v rámci projektu pořízeny, umožní detekci nádorových změn v časných fázích onemocnění a endoskopy s vysokou rozlišovací optikou  zefektivní screeningu kolorektálního karcinomu. Díky projektu rovněž dojde ke zvýšení bezpečnosti při poskytování léčebné péče  budou modernizovány technologie pro operační řešení patologických stavů, zejména v onkochirurgii, onkogynekologii, onkourologii a cévní chirurgii. Po ošetření  pacientů v centrech vysoce specializované péče projekt dále výrazně zkvalitní  výsledky návazné rehabilitační péče  a zvýší komfort a úrovně služeb na lůžkách následné péče a dlouhodobé rehabilitace.